26.01.2011

Standard & Poor’s (S&P) nedávno zvýšila rating WIOF China Performance Fund z “A” na “AA”, protože se domnívá, že fond v  porovnání s fondy s podobnými cíli vykazuje velmi vysoké standardy kvality ve svém sektoru, které jsou založeny na vlastních investičních postupech a trvale udržované výkonnosti.

Zvýšení ratingu WIOF China Performance Fund na „AA“ opět ukazuje, že fond je ve své kategorii Emerging Asia-Hong Kong and Chinese Equities nadprůměrný, ačkoliv nemá historii starší než 3 roky.

Ratingy správců fondu od Standard & Poor jsou založeny na ocenění kvantitativních (historická výkonnost, volatilita a struktura portfolia) a kvalitativních faktorů (management, statut společnosti a investiční procesy), které přispívají k dlouhodobé výkonnosti měřené od A po AAA.

Dle názoru Standard & Poor pouze fondy, které mají silný management a drží se ustálených procesů, mají v dlouhodobém měřítku větší šanci dosahovat trvalých, nadprůměrných výnosů než ostatní fondy ve stejném sektoru.

Upozorňujeme, že vysoký rating sám o sobě není dostatečným měřítkem pro investiční rozhodování a je určen spíše jako první krok v procesu hodnocení fondů.

Aktuální ratingovou správu lze stáhnout zde:

S&P Rating Report WIOF China Performance Fund, January 2011