25.07.2006

Generální manažer SFM GROUP Česká republika Jakub Sýkora je odborníks více než 10 lety pracovních zkušeností, zejména ve špičkovýchnadnárodních finančních společnostech.

Jakub Sýkora je odborník s více než 10 lety pracovních zkušeností,zejména ve špičkových nadnárodních finančních společnostech.
Po nezbytných začátcích jako prodejce, kde načerpal cenné základyznalostí nutných pro pochopení smyslu fungování obchodních společností,zahájil svou profesní dráhu ještě při studiích na Vysoké školeekonomické jako asistent generálního ředitele tehdy vznikajícípojišťovny Winterthur, součásti Credit Suisse Group. Během 5 letstrávených v této společnosti prošel různými funkcemi v obchodním,finančním, produktovém a IT oddělení, poslední rok pracoval jako manažerv marketingovém oddělení. Byl součástí dynamického rozvoje Winterthuruod jeho založení v České republice až po vývoj ve středně velkoupojišťovnu, spolupracoval na řadě důležitých projektů a vytvářelpodmínky pro úspěšné fungování firmy na českém trhu. V Raiffeisenbank,svém dalším působišti, zastával pozici marketingového ředitele. V tétorakouské bance začal budovat marketingové prostředí, sestavil týmmarketérů a položil základy integrovaného marketingového přístupuspolečnosti. Přispěl tak k etablování Raiffeisenbank jako významnéhohráče na trhu komplexních bankovních služeb pro široké spektrum klientůa k výraznému nárůstu výnosů při současné optimalizaci nákladů.Před příchodem do SFM GROUP dále prošel společnostmi AIG, kde bylodpovědný za řízení části aktivit v České republice, Maďarsku a naSlovensku a ČP Invest, kde zastával pozici ředitele obchodu a marketingu.Jakub Sýkora spolupracuje s SFM GROUP od září roku 2005. Jeho úkolemv pozici generálního manažera pro Českou republiku je řízení veškerýchaktivit spojených s činností firmy na českém trhu.